BIOGRAFIE

Vydali jsme se na cestu klikatou, trnitou, a vůbec ne jednoduchou. O to ale krásnější a dobrodružnější je v případě, když dorazí hudební karavana k cíli. Ta cesta se jmenuje "autorská tvorba". Nabízí svobodu projevu, virtuální zhmotnění myšlenek, vzrušující proces vzniku a hromadu nekonečných úprav. 

Kam směřuje tahle formace bez obligátních kytar?

Rozhodně si razí svou vlastní cestu a velmi citlivě kormidluje mezi několika hudebními styly. Posluchači servíruje chutné menu, za jehož výsledkem stojí poctivá práce rytmiky, jmenovitě bubeníka Karla Kříže i basisty Martina Knesla, a na druhé straně harmonizující piáno mladého a talentovaného Jana Kubína. Nástrojové obsazení poskytuje podporu a zároveň se umí stáhnout do pozadí, když přichází čas pro vokalistku souboru. Ano, Veronika Bergmanová je tím středobodem, ke kterému se upíná to celé hudební snažení. Ona propůjčuje skladbám duši a svým pevným, intonačně přesným vokálem, interpretuje jednotlivé příběhy. Tu s intenzivní naléhavostí a jinde zase s obdivuhodnou lehkostí. Písně ušité na míru, tak přesně by se dala označit tvorba LadyPraga a jejich přesvědčivá interpretace. Celkově totiž působí tenhle band velmi homogenním dojmem a radost, která září z jejich muzikantství, je přímo nakažlivá a zároveň povzbuzující.

Koncertní set s názvem Sociální experiment je usazen spíše v tom rychlejším spektru tempa, posluchači si vydechnou prozatím u třech pomalejších skladeb. Písničky lze obecně označit za inteligentní populární hudbu, s přesahy do funku, rocku, jazzu nebo šansonu. Nejdůležitější a hlavní zájem kapely je hrát, hrát a zase hrát. Od malých hudebních klubů přes větší koncerty až po festivaly. A ještě jednou ono zmiňované hraní, k tomu skládání , nahrávání, natáčení klipů a šíření své hudební „pravdy“ do světa.

© 2017 by LadyPraga www.ladypraga.cz